Pages Menu

LegionChotomow.pl

Categories Menu

Aktywnosc fizyczna

Aktywnosc fizyczna wpływa na
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/g/Kobieta.obiekt3.aspx/0/460/Kobieta/86109137-6e4d-466c-9f40-223b496c0731_20140303092452_Aktywnosc-fizyczna-63.jpg – źródło zdjecia

Aktywność fizyczna stanowi składnik zdrowego stylu życia. Bez udziału aktywności fizycznej nie jest możliwa jakakolwiek strategia zdrowia, jego utrzymanie oraz pomnażanie, natomiast u dzieci prawidłowy rozwój. Niedostatek oraz nadmiar stanowi przyczynę wielu zaburzeń i zwiększonego ryzyka chorób. zarówno niedostatek aktywności fizycznej, jak i jej nadmiar negatywnie wpływają na człowieka. Stanowią przyczynę wielu zaburzeń i zwiększonego ryzyka chorób. Brak aktywności, prowadząc do niższego poziomy wydolności fizycznej, staje się przyczyną przewlekłego zmęczenia, złego samopoczucia, a nawet zaburzeń nerwicowych.

Aktywnosc fizyczna pracę fizyczną, co niekorzystnie

http://schudnijsama.pl/wp-content/uploads/2015/06/22.jpg – źródło zdjecia

Badania wykazały, że najbardziej destrukcyjna wśród emocji jest złość. Podnosi czynnik ryzyka chorób podobnie jak np. palenie tytoniu. Wysiłek fizyczny pomaga uporać się z napływem negatywnych emocji oraz sprawnie reguluje ich poziom. Dynamiczny rozwój nauki i techniki bardzo wpłynął na obniżenie się aktywności fizycznej wśród ludzi. Wygodne życie stało się bardzo popularne, sprawiło, że ludzie częściej zapominają o swojej biologicznej egzystencji. Technika bardzo ułatwia człowiekowi życie, czyni je bardziej wydajnym, jej postęp jest nieodwracalny. Rozwojowi techniki towarzyszą negatywne zjawiska, eliminujące ruch i pracę fizyczną, co niekorzystnie wpływa na zdrowie i rozwój fizyczny człowieka.

– autor wpisu